Čo nám TUTO dvíha tlak!

TUTO ekologické sáčky sú ekologickou alternatívou mikroténových sáčkov. Sú ušité z netoxického materiálu  a sú veľmi pevné, určené na opakované použitie.

Aj vám dvíhajú tlak v poslednej dobe tak časté správy o dopadoch zamorenia našej planéty plastickým odpadom? A čo „tony“ plastu, ktorý denne vynášame z našich domácností do kontajnerov? Napríklad jeden mikroténový sáčok má priemerne živostnosť asi 20minút, a pri pravidelných nákupoch v potravinách ich týždenne minieme desiatky. Práve mikroténové sáčky, áno tie, do ktorých si denne vážime ovocie v potravinách sa dá nahradiť trvácnejšími a krajšími TUTOekosáčkami na opakované použitie.

TUTOekosáčky sú aj zmysluplné: vďaka nemu oprašujú svoje remeslo krajčírky- dôchodkyne v okolí Prešova. Každé balenie sáčkov podpísala konkrétna pani, ktorá sáčok ušila a zabalila. Takže ak si po spoplatnení plastových tašiek zvykáme nosiť vlastné plátenky či sieťovky, môžeme k ním prihodiť aj ekosáčky – a problém s prebytkom zbytočného mikroténu je vyriešený. Ak aj nie na celej planéte, v našej domácnosti určite.