TUTO jarne

Bíži sa 2.výročie nášho založenia a my  slávime- a rekapitulujeme a plánujeme. Pred 2 rokmi nám v hlavách skrsla myšlienka založenia malého sociálneho podniku, ktorý by vyrábal praktické eko produkty pre domácnosť.  Vzniklo TUTO – nielen eko, ale aj vyrobené na Slovensku a ušité po domácky, dôchodkyňami z Východného Slovenska:

Prvá bola naša stálica sú oranžovo-zelené eko vrecká na zeleninu:

TUTO ekologické sáčky sú ekologickou alternatívou mikroténových sáčkov. Sú ušité z netoxického materiálu a sú veľmi pevné, určené na opakované použitie.
TUTO eko sáčky

Perfektne poslúži na najbližšom trhovisku, no kto si potrpí na ekologické bezodpadové nakupovanie, ocení zníženie spotreby jednorázovýych vreciek aj pri nákupe v samoobsluhe.

Časom sme prišli aj s väčšou variantou, ktorú  môžeme nazvať aj „ekologická nákupná taška“. Tento „silák“  sa predáva v trojbalení, má nosnosť až 4 kilá, dve uchá po každej strane: len ho prehodíš cez plece, a ideš.

 

TUTO eko trojbalenie

Po roku prišla jar a s ňou roztopašné „ružovky“:

TUTOEKO ekologické sáčky
TUTOeko ekologické vrecúška

 

Leto prinieslo čerešňovú inšpiráciu: ekologické nákupné tašky vo variáciách červenej. Naši zákazníci ich radi berú ako eko darčeky pre tých, pre ktorých je ekológia dôležitá:

TUTO eko červené
Čerešňová inšpirácia TUTO ekologické vrecká

 

Tieto ekologické vrecká sú vyrobené z polyesteru, a preto sa veľmi ľahko udržiavajú. Ich zdravotná nezávadnosť je potvrdená aj medzinárodným certifikátom Oekotex Standard 100. Ale keďže niektorí preferujú prírodné materiály, ponúkame aj TUTO eko sáčky Upcycled. Najobľúbenejšie je toto bavlnené vrecko na chlieb:

TUTO eko sáčky upcycled na pečivo
TUTO eko sáčky na pečivo

V jeseni 2019 sme priniesli novinku, ktorá nemá na slovenskom trhu obdobu: bavlnená pokrývka na kuchynské nádoby Eko Veko. Je nielen praktická a ekologická (šetrí potravinové fólie), ale má aj nádherný dizajn. Posúďte sami:

Eko Veko
Textilná pokrývka na nádoby Eko Veko

A kde sa to dá teraz vlastne všetko kúpiť?

TUTU e-shop
TUTO sa dá nakúpiť online

Vytvorili sme si sieť eko obchodov, ktorí naše produkty predávajú. Momentálne je však asi najlepšie  #zostaťdoma a spoľahnúť sa na náš eco e-shop.