Nehera podporila TUTO

Keď sa spojí krása, ekológia a zručnosť

Napadlo vás niekedy, čo sa deje s „odpadom“ látok, ktoré vznikajú pri šití módnych odevov? Žiaden model sa nedá vystrihnúť bez toho, aby zostali kusy látky, ktoré sa už nedajú využiť pri módnej tvorbe. Zvyčajne končia v odpade.

Šikovný dizajnér preto plánuje s minimálnym odpadom- čo je chválihodné a logické.

Ale ekologicky zmýšľajúci šikovný dizajnér svoje odstrižky posúva ďalej na ďalšie využitie. Ani kúsok nazmar! Veď čo je malé je krásne- a hlavne môže byť aj užitočné a ekologické.

A tak sme sa dostali k Nehere- špičkovej slovenskej módnej značke, ktorej záleží aj na svojom okolí. Svoje luxusné minimalistické kúsky predstavujú na svetových módnych prehliadkach a tešia sa záujmu celého sveta. Produkcia však zostáva na Slovensku. Šijú lokálne na Považí, v dieľňach, ktoré vynikajú kvalitným krajčírskym kumštom.

Ich podpora slovenského krajčírskeho remesla presahuje aj prahy neheráckych dielní, a tak sa k vám dostáva špeciálna edícia TUTO ekosáčkov. Nehera nám dodala luxusné látky, ktoré zručne a s citom pre detail spracovali naše skúsené krajčírky dôchodkyne zo Šariša.

Jana Macová, production executive z Nehery :

Pre značku NEHERA je udržateľnosť rovnako podstatná ako kvalita a dizajn. Snažíme sa produkovať modely primárne z prírodných materiálov no nie vždy dokážeme využit každý centimeter. Preto nás veľmi teší spolupráca s projektom TUTO, ktorý premenil náš prebytok na niečo praktické a využiteľné v každodennom živote.

A naozaj, naše nové TUTO eko sáčky sú ako zo žurnálu:

….jemnulinké a ľahučké ako vánok, štýlové, hodvábne aj bavlnené….

Priam sa do nich pýta chrumkavé pečivo, či krehké bylinky, alebo proste tajomstvá dámskej kabelky.

Veď posúďte sami! Môžete ich dostať na našom eshope alebo na jesenných a predvianočných trhoch (sledujte aktuality  alebo náš Facebook)