Ekologickejší Mikuláš

Ekologické vrecúška TUTO na Mikuláša

 

Mikuláš, Mikuláš,

čo v tom vreci schovávaš?

Sladkosti a cukríčky,

len pre dobré detičky.

 

Mikuláš sa blíži! Áno, áno, naše ratolesti v posledných dňoch básnia len o tomto bruchatom dedúchovi.

Ešte si na to živo spomíname: hoci mal susedove topánky, červený nos  a chemlonová brada mu odstávala od spotených líc, budil rešpekt a odstup.  A to ani nemusel mať za chrbtom toho desivého čerta, ktorého nechal na škôlkárskej besiedke…Každopádne, strach sa oplatilo prekonať a šibkom si uchmatnúť od Mikuláša vysnívaný  balíček plný sladkých pokladov– pre tých plachejších ho vybojovala mama. V staršom veku sa už patrilo zarecitovať aj básničku- no vždy to stálo za to.

Mikuláš  neúnavne prichádzal každý rok, a jeho čaro postupne poľavovalo a tak ho nakoniec presunul z nás na naše deti. Dnes sa zase opájame pohľadom na ich vzrušené tváričky pri rozbaľovaní mikulášskych balíčkov.

A tak sa treba na Mikuláša patrične pripraviť: menší nácvikom básničky, iní zháňaním nádielky.Už ste si všimli ponuky v nemenovaných potravinových reťazcoch? Vo všetkých asi…Multipack mikulášskych medvedíkov, kinderká za pár-  v kombinácii so zvýhodnenou ponukou lízatiek v mega sáčku. K tomu pár mandaríniek, a arašídy- niééé, zase v sáčku zvarené? Veď si ich môžeme aj navážiť….Ideálne do vlastného TUTO ekologického vrecúška.

Štatistiky sme si nedohľadali, ale dali by sme mikulášsku bradu za to, že v decembri sa minie najviac obalov a plastov na jedno použitie! A 6.december je prvá záťažovka.

Preto TUTO ponúkame tip: skúsme mikulášsku nádielku deťom zabaliť do TUTO ekologických vrecúšok na opakované použitie! Sú krásne, veselé a trvácne. Ešte dlho si do nich budú môcť ukladať lego alebo iné poklady…
A pri nakupovaní dobrôt venujme pozornosť tomu, ako sú zabalené, či naozaj nieje tých obalov v obaloch zbytočne veľa. Veď Mikuláš v pesničkách má len jedno vrece, a to je plné sladkostí a cukríkov, a nie šuchotavých mikroténových a celofanových plasťákov.