Ako prežiť pandémiu „v pohode”?

jesen tutoeko

Na liek či vakcínu proti Covid -19 si ešte počkáme, no my sme si už našli svoje cestičky, ako si užiť čas doma a  udržať sa fit.

Tu sú naše osvedčené recepty:

  1. Rúška-ruky-rozostupy: chceli sme písať iba o „pohode“, ale ak miliónte pripomenutie ochráni jedného čitateľa, tak si to radšej zopakujme : Rúška zabraňujú, aby človek, ktorý je potenciálne nakazený, šíril vírus ďalej do okolia. Prenosu ochorenia bránime rovnako dostatočným sociálnym odstupom i častým a dôkladným umývaním rúk. Neumytými rukami sa šíri až 80 % infekcií.
  2. Ide sa do prírody. Nieje tam veľa ľudí, ale zato čerstvý vzduch a zelene. My si berieme so sebou vrecúško (napríklad TUTOeko sáčok) a zbierame plody jesene: napríklad šípky sú vitamínovou bombou.
  3. Nezostávajme sami, aj keď možno sami žijeme. Sme v 21.storočí: napojme sa na kameru a napríklad „zoomujme“s priateľmi.
  4. Regulujme svoj čas na sociálnych sieťach a vyvarujme sa hoaxov. Na internete je príšerné množstvo neuveriteľných hlúpostí- a v znásobenej miere sa vynárajú práve teraz. Niektorí na to, že im uverili, doplatili fyzickým zdravím, mnohí psychickými problémami, úzkosťami a depresiou.
  5. Zamestnajme svoje ruky, napríklad domácim pečením. My milujeme tento jablkový crumble:
    5 veľkých jabĺk, 150 g hladkej múky, 30 g ovsených vločiek, 90 g masla, 60 g hnedého cukruOčistíme a nakrájame jablká na tenké plátky. Vymastíme zapekaciu misu maslom do nej poukladáme jablká. V mise zmiešame s rukou múku, vločky, maslo a cukor do stavu keď sa drobí ako strúhanka. Nadrobíme v mise poukladané jablká a dáme zapiecť na 170°C 30-40 minút alebo pokiaľ je posýpka zlatistá.

    Koláč sa dá vkusne prikryť ekologickou pokrývkou „Eko Veko“ z našej dielňe. Nahrádza celofan či alobal, je nádherná a trvácna.Želáme vám krásnu jeseň v spojení so sebou a s prírodou!